
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.8 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 32.2 ns |
| Operating Supply Current | |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 23.8 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Inverting, Transceiver, Translator |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 20 µA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Input Type | |
| Channels per Circuit | 8 |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
Stock: 2244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81917
Ext.Price$0.81917
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81917 | $0.81917 |
| 10 | $0.65539 | $6.55390 |
| 25 | $0.59751 | $14.93775 |
| 50 | $0.54475 | $27.23750 |
| 100 | $0.49664 | $49.66400 |
| 300 | $0.47151 | $141.45300 |
| 500 | $0.44766 | $223.83000 |
| 1000 | $0.42156 | $421.56000 |
